ВНУТРІШНЯ АКРЕДИТАЦІЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ІСТОРІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 032 ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ К-ПНУ імені Івана Огієнка

З 10 по 13 вересня 2024 р. відповідно до «Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ (нова редакція)», «Порядку внутрішньої акредитації освітніх (освітньо-професійних/освітньо-наукових) програм спеціальностей К-ПНУ (нова редакція)», «Плану внутрішньої акредитації освітніх (освітньо-професійних/освітньо-наукових) програм» відбулася внутрішня акредитація освітньої програми Історія спеціальності 032 Історія та археологія (гарант – доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України Олександр КОМАРНІЦЬКИЙ). Така позитивна практика проведення внутрішньої акредитації є традиційною і проводиться задля успішного проходження акредитаційної перевірки Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Внутрішні експерти (головний бухгалтер, директор бібліотеки, відповідальний секретар приймальної комісії, керівники, завідувачі структурних підрозділів) зупинилися на позитивних аспектах ОП. Зокрема, вони відзначили потужний кадровий склад науково-педагогічних працівників, серед яких 9 докторів наук, професорів, практикоорієнтованість програми (студенти мають змогу опанувати методологію студіювання історичних джерел, історичної експертизи, набути практичних навичок використання цифрових інструментів і технологій в історичних  та археологічних дослідженнях, використовувати у процесі навчання матеріали археологічної лабораторії і навчальної лабораторії «Дидактика історії»,  фондів відділу рідкісних видань бібліотеки університету)  тощо. На засіданні були присутні також ректор університету Сергій КОПИЛОВ, перший проректор Володимир ДУБІНСЬКИЙ, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Геннадій БЕСАРАБЧУК, які також поділилися своїми міркуваннями щодо освітньої програми. Експерти надали і певні рекомендації, які будуть враховані гарантом і робочою групою задля вдосконалення ОП і успішного проходження акредитації.