ІV Всеукраїнська науково-практична конференція “Суспільні трансформації на Поділлі наприкінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.”

18 квітня 2024 р у приміщенні Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулася “ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільні трансформації на Поділлі наприкінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.». Організаторами наукового форму виступили Міністерство освіти України, Кам’янець-Подільська міська рада, Камянець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, Національна академія наук вищої освіти України, Хмельницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Центр дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.
Участь у роботі конференції взяли понад 50 науковців та дослідників з Києва, Житомира, Вінниці, Чернівців, Тернополя, Хмельницького та Камʼянця-Подільського. Зокрема, потужно було представлено кафедру історії України К-ПНУ імені Івана Огієнка. Серед тих, хто долучився до оргнаізації конференції, а ткож виступили з доповідями були професори кафедри Олександр Завальнюк, Олександр Комарніцький та Анатолій Філінюк, а також доцент кафедри Андрій Задорожнюк.
Робота конференції вілбувалася за такими напрямами:
– Проблеми вивчення та осмислення історії України кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. на сучасній методологічній основі.
– Джерелознавчі та історіографічні аспекти історії України та краю.
– Соціально-демографічні та етнічно-національні процеси на теренах Поділля.
– Церковно-релігійне життя регіону.
– Економічний розвиток Поділля. Торгівля. Промисловість.
– Культурно-освітній розвиток Подільської губернії.
– Зміни в системі влади та самоврядування. Політичний розвиток регіону.
– Україна та ї регіони в умовах інкорпорації до складу Російської імперії.
– Повсякдення подолян. Ментальність. Розвиток національної свідомості краян.
– Медицина та охорона здоров’я на Поділлі в історичній ретроспективі.
– Військова присутність як чинник суспільного життя на Поділлі.
– Персоналії.